Trendy we wnętrzach – co będzie na czasie w 2019 roku?

Każdego roku trendy dotyczące wystroju mieszkania się zmieniają.

Nie są to tak nagłe i drastyczne zmiany jak w przypadku branży odzieżowej, jednak już na przestrzeni kilku lat zmiany są faktycznie spore. Rok 2019 z pewnością będzie należeć do tych, które zmienią więcej niż mniej, a co dokładnie będzie „na czasie” i czego niestety wypadałoby się pozbyć?

Kolorystyka

2019 to rok, w którym na podbój ruszają pastelowe, choć głównie spokojne kolory, które sprzyjają relaksowi. Mogą być one stosowane nie tylko jako dominujące w danym pomieszczeniu, ale również jako złagodzenie mocniejszych barw. Wśród najpopularniejszych kolorów będziemy mogli wyróżnić takie jak seledynowy, bielony błękit oraz jasnoliliowy. Kolorami roku natomiast zostały okrzyknięte karmelowy, brzoskwiniowy oraz brązowy w odcieniach kawy z mlekiem, także barwy niezwykle ciepłe i nadające pomieszczeniom przytulności. Warto dodać, że trend z roku poprzedniego, czyli szeroka gama różowych odcieni, również nie wypadnie z łask, a ulegnie tylko niewielkiej modyfikacji. Zdecydowany róż zastąpiony będzie bardziej stonowanymi barwami, które można określić mianem pudrowych. W łazience nadal panować będą kolory modne z lat poprzednich, czyli bordowy, szafirowy, ciemny fiolet oraz szmaragdowa zieleń.

Meble

Na tej płaszczyźnie nie doszukamy się rewolucji. Co prawda 2019 wprowadza nowe elementy, które powinny umacniać się przez co najmniej kilka najbliższych lat, jednak nie będą to zmiany spektakularne. Meble o prostych, kanciastych kształtach powoli będą ustępować miejsca ich obłym konkurentom. Dotyczyć to będzie nie tylko szafek i stołów, ale również elementów takich jak krzesła oraz sofy. Niewielkim detalem, który zostanie całkowicie zastąpiony będą nogi od mebli. Drewniane, smukłe nóżki charakterystyczne dla stylu skandynawskiego zostaną wyparte przez masywniejsze metalowe nogi. Coraz bardziej popularne staną się także meble pozbawione nóżek. Meble natomiast w głównej mierze będą wykonywane z eleganckiego, ciemnego drewna, takiego jak heban lub orzech. Alternatywą będzie metal lub ciemny kamień (przykładowo marmur).

Dodatki

W kwestii akcesoriów i dodatków, małymi krokami zbliża się rewolucja. Rok 2019 nie będzie punktem kulminacyjnym, jednak już teraz minimalizm zaczyna być wypierany przez odważniejsze kompozycje wzorów i kolorów. Nie ulega wątpliwości, że pierwsze skrzypce w bieżącym roku będzie grał motyw kwiatów i dotyczy to nie tylko trendów we wnętrzach, ale również w odzieży. Na ścianach coraz częściej zobaczymy ciemne barwy ozdobione roślinnymi motywami, co wydaje się być doskonałym sposobem na ozdobienie łazienki, sypialni, a nawet salonu. Jeżeli nie mamy pomysłu, jak wpleść taki motyw do naszego mieszkania, wystarczy odwiedzić niemal dowolny blog o wnętrzach, gdzie projektanci wręcz zalewają internautów modnymi inspiracjami.

Artykuł został napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie https://poliszdesign.pl/

2 komentarze

 • Odpowiedz 26 marca, 2019

  Wioleta Sadowska

  Motyw kwiatowy bardzo mi się podoba. Ten trend przypadnie mi do gustu.

 • Odpowiedz 28 marca, 2019

  Lux Factor

  Chyba w tym roku właśnie zdecydujemy się z mężem na przeniesienie się do jakiegoś większego apartamentu, więc z przyjemnością przeczytałam ten Twój artykuł 😀

  Znalazłam tu garść ważnych informacji 😀 dziękuję :**

Komentuj