Przepis na peeling kawowo-cukrowy

Owoce, warzywa, oleje i wiele innych produktów, które możemy znaleźć w domowej kuchni nie muszą służyć tylko jako składniki diety. Z wielu dostępnych produktów w naszej domowej spiżarce możemy wyczarować kosmetyki, które równie świetnie sprawdzą się w codziennej domowej pielęgnacji. Nie tylko zyska na tym nasz portfel, gdyż nie musimy zbędnie płacić za opakowania jakże pięknych dostępnych na pułkach drogeryjnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji, ale również będziemy wiedziały co w składzie naszego kosmetyku się znajduje. Dodatkowym plusem jest to, że taki domowy kosmetyk jest świetny dla osób posiadających wrażliwą, alergiczną skórę.

domowa pielęgnacja. makijaż, wizaż, olej kokosowy, peeling w domu, wizaż, marzenabartosz

Przepis na domowy peeling do ciała jest niezwykle prosty. Będziemy potrzebowały:

dsc_9144

Cukru trzcinowego: W kosmetyce cukier znajduje zastosowanie gównie dlatego, że glukoza ogranicza odparowywanie wody z organizmu. Dzięki temu coraz częściej cukry znajdziemy w wielu kosmetykach nawilżających

dsc_9145

Kawa: O właściwościach kawy zapewne wiele z Was słyszało i wiele o niej nie muszę pisać. Poza tym, że wspaniale pachnie i smakuje zawiera substancje opóźniające procesy starzenia się organizmu. W swoim składzie prócz jakże cenionej kofeiny, która poprawia mikro krążenie. Zawiera ona również w swoim składzie między innymi antyoksydanty, sole wiążące (wapń, potas czy magnez), witaminy z grupy B, oraz kwasy organiczne. Równie ważne o ile nie najważniejsze jest to, że w kawie znajdziemy związki polifenolowe, które opóźniają procesy rozkładu witaminy C. Owe związki sprawiają również, że nierówności na naszej skórze zostają wygładzone, a nowe pojawiają się o wiele rzadziej.

dsc_9176

Olej kokosowy: Kwasy tłuszczowe zawarte w tymże produkcie głęboko wnikają w naszą skórę odżywiając ja i wygładzając. Jest doskonałym produktem dla posiadaczek cery suchej i odwodnionej. Podobno olej kokosowy dzięki zawartości kwasu laurynowego posiada właściwości antybakteryjne. Swoje zastosowanie posiada nie tylko w kuchni, czy pielęgnacji skóry, ale również w pielęgnacji włosów gdyż dzięki zawartości powyższego kwasu jakże zbliżonego do białek zawartych we włosach wnika dokładnie w głąb trzonu włosa wywierając na nim korzystny wpływ.

dsc_9241

Gliceryna: Jest tanim produktem wykorzystywanym w kosmetyce. Dobrze gromadzi wodę. Sprawia, że po jej dodaniu kosmetyki nie wysychają. Ze względu na zawarte w Glicerynie małe cząsteczki ułatwia ona transport substancji odżywczych w głąb skóry.

www.marzenabartosz.pl

dsc_9212

Do słoiczka wsypałam 1/2 cukru trzcinowego, 1/2 kawy. Następnie dodaję Olej kokosowy. Tutaj wedle uznania. Same musicie zdecydować jaką konsystencje kosmetyku chcecie uzyskać. Ja nie lubię zbyt rzadkich kosmetyków więc dodałam półtorej łyżki stołowej. Sam olej dla szybszego wykonania możecie rozpuścić, aby o wiele szybciej połączyć wszystkie składniki. Dodatkowo do peelingu dodajemy kilka kropel gliceryny.

dsc_9233

dsc_9248

I peeling gotowy do użycia. Skóra dzięki niemu jest niezwykle gładka i przyjemna w dotyku. Koniecznie dajcie znać czy wykonujecie w domu kosmetyki z naturalnych produktów. Jeśli znacie, lub chcielibyście zobaczyć jakieś przepisy koniecznie dajcie mi znać!

36 komentarzy

Komentuj