Arabski eyeliner – kajal, khol Douglas

Kajal, inaczej zwany również khlem, jest popularnym w Indiach i na Bliskim Wschodzie kosmetykiem do malowania oczu. To idealny zamiennik klasycznej czarnej kredki, a zarazem ma zbawienny wpływ dla oczu, gdyż zawiera w sobie wyselekcjonowane mieszanki ziół i innych składników tak dobranych, że oprócz intensywnie czarnej pigmentacji, działa na oczy pielęgnacyjnie.

DSC_0844

Najczęściej możemy spotkać trzy typy kholi. A mianowicie sproszkowany, w paście, oraz w sztyfcie. Khol zasłyną ze swoich właściwości obkurczających naczynka krwionośne. Dzięki czemu białka stają się o wiele jaśniejsze, co sprawia, że tęczówka jest bardziej wyrazista. Chroni także oczy przed słońcem (tlenek cynku), pyłem czy piaskiem. Przynosi ulgę zmęczonym, podrażnionym i zaczerwienionym oczom, dzięki swoim leczniczym właściwościom. Wiele kobiet, które nigdy nie używały kajali obawia się, że aplikacja wymaga dużej wprawy nic bardziej mylnego wystarczy zacząć od wypróbowania khla w postaci sztyftu, który najbardziej przypomina klasyczne kredki do oczu.

DSC_0848

Douglas stworzył kredkę Kajal. Opakowanie prezentuje się elegancko. Jest smukłe, ciekawe i starannie wykonane. Końcówka jest dobrze zabezpieczona plastikową przezroczystą zatyczką. Dobrze leży w dłoni i jest wygodny w użyciu. Jak możecie zauważyć zawartość kosmetyku osadzona jest w plastikowej obudowie. Wyglądem przypomina nieco stożek – jest spiczasto zakończona na górze i rozszerza się ku dołowi. W zależności od upodobań, kohol daje nam możliwość rysowania kresek dowolnej grubości – od cienkich, ( choć myślę, że idealnie cienkich nie wyrysujemy), po szersze i bardziej wyraziste. Może być używany zarówno na linii wodnej oka.

DSC_0860

Głęboki kolor,  formuła, zapewniająca gładkie ruchy i dokładne pokrycie kolorem bez prześwitów – to główne zalety tego produktu. Nie ma mowy o drapaniu powieki. Kreska jest kremowa dzięki temu jest znacznie łatwiejsza w roztarciu, z mocno nasyconym kolorem, który stanowi idealną bazę pod smoky eye.


Cena: 42 zł

Pojemność: 5g

Dostępność: Douglas 


Mieliście do czynienia z Kajalem?

Jeśli tak to zapraszam do dzielenia się opiniami.

16 komentarzy

Komentuj