Cała Prawda o Nanshy- pędzle do makijażu

Pędzle Oferowane przez brytyjską firmę Nanshy wykonane są z syntetycznego włosia. Firma w swojej ofercie posiada dwa warianty kolorystyczne trzonków białe i czarne jak również zestawy pędzli. Nanshy oferuje nam zestawy pędzli z podziałem na makijaż oka oraz makijaż twarzy. Każdy z pędzli możemy również zakupić osobno tworząc w ten sposób swój wymarzony zestaw.

DSC_0907

Gobsmack Gorgeous Pearlescent jest zestawem Czterech pędzli do makijażu twarzy. Mówiąc o makijażu twarzy mówię tu w szczególności o aplikacji mokrych kosmetyków. Każdy z pędzli posiada srebrną skuwkę sygnowaną nazwą marki. Trzonek pokryty czarną powłoką wykonany jest z tworzywa, które mogę określić solidniejszym plastikiem. Nie jest to na pewno drewno. Pędzle są lekkie. Są to chyba najlżejsze pędzle, jakie posiadam w swojej kolekcji.

DSC_0917

Flawless Foundation F01 jest typowym pędzlem Flat Top. Włosie syntetyczne ścięte prosto. Delikatnie zwilżony nie wypija dużo podkładu. Przyznam, że ten pędzel dobrze sprawdza się w tej roli. Włosie jest miękkie w miarę sprawnie się myje, szybko wysycha. Nie pozostawia większych smug. Przyjemny w dotyku i użytkowaniu. Sprawdzi się w przypadku aplikacji pudru mineralnego, lub sypkiego, choć do takiej czynności wolę pędzle o zaokrąglonym włosiu.

DSC_0889

DSC_0884

Buffed Base R01 jest to kolejny pędzel do podkładu. Włosie zaokrąglone. Pędzel mam wrażenie, że jest bardziej zbity. Łatwiej nim rozprowadzimy produkt w okolicach oka. Lepiej sprawdzi się on w przypadku podkładów o cięższej konsystencji typu kamuflaże czy stici. W przypadku tych lżejszych płynnych kosmetyków będzie nam pozostawiał smugi.

DSC_0877

DSC_0878

Conceal Perfector P01 wedle producenta jest pędzlem przeznaczonym „do aplikacji podkładu, jego kształt pozwoli również na wykonturowanie twarzy za pomocą różu, bronzera czy rozświetlacza.” Niestety pędzel na pewno nie sprawdzi się do żadnej z tych czynności. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie określić dla niego jakiegoś konkretnego działania. Włosie przycięte w stożkowatym kształcie, przypomina pędzel do blendowania. Jednak jego zbita struktura, brak elastyczności niepozwana na bardziej precyzyjne nanoszenie kosmetyków. Ze względu na zbite dość mocno włosie jest twardy, co będzie nam dawało efekt plamy podczas aplikacji produktu. Początkowo pomyślałam, że może sprawdzi się przy aplikacji korektora punktowo lub w okolicy oka. Niestety i ta czynność stała się niemożliwa ze względu na jego rozmiary. Jednym słowem pędzel dla mnie jest nieużyteczny.

DSC_0867

DSC_0871

Angled Airbrush FA01 kolejny pedzel typu Flat Top. Włosie ścięte skośnie miękkie i sprężyste. Przyjemnie aplikuje się nim mokre kosmetyki. Nie pozostawia większych smug. Kosmetyki ładnie stapiają się z cerą podczas jego użytkowania. Pędzel może sprawdzić się również podczas konturowania, czy aplikacji różu, choć dla mnie osobiście jest za dużych rozmiarów do wykonywania tej czynności.

DSC_0891

Podsumowując zestaw do makijażu twarzy zawiera w swojej ofercie jedynie pędzle do mokrych kosmetyków. Większość z nich świetnie spisuje się przy aplikacji podkładu. Włosie na chwilę obecną dobrze utrzymuje się w skuwce, choć na początku niemiłosiernie wypadało. Niektóre z włosków zaczęły odstawać i nie chcą wypaść. Nie jestem w stanie ich również potocznie mówiąc wyrwać. Tak mocno się trzymają! Przyznam, że odrobinę mnie to irytuje gdyż nie do końca wygląda to estetycznie.

DSC_0958

Prócz zestawu pędzli Gobsmack Gorgeous posiadam również dwa pędzle do makijażu oka. Pierwszy z nich Nanshy – Pencil jest pędzlem z włosiem przyciętym w szpiczasty kształt. Włosie zbite dość twarde. Pędzel ten świetnie sprawdza się w przypadku roztarcia kreski narysowanej przy pomocy kredki, lub żelowego linera.

DSC_0857

Eye Crease EB05 jest pędzlem przeznaczonym do aplikacji i rozcierania cieni. I przyznam, że bardzo się z nim polubiliśmy. Włosie wyprofilowane owalnie ładnie podkreśli załamanie powieki. Dzięki tak ułożonym włoskom jesteśmy wstanie rozblędować cień w załamaniu powieki. Aplikacja produktów na całą powiekę jest również łatwa gdyż bardzo dobrze przyczepia się do niego aplikowany kosmetyk. Dzięki syntetycznemu włosiu sprawdzi się on do aplikacji korektora.

DSC_0842

Tak jak już wspominałam pędzle są wykonane z włosia syntetycznego. Trzonki przypuszczam z plastikowego tworzywa, z którym na chwilę obecną nic się nie dzieje. Włosie osadzone w skuwce z wytłoczoną nazwą marki. Na każdym z pędzlu na końcu trzonka zauważymy napis z nazwą i numerem pędzla. Przyznam, że zestawy nieprzemyślane dla klientek, które szukają zestawu do makijażu codziennego. Przecież nie malujecie jedynie twarzy mokrymi produktami. Koszt jednego pędzla z zestawu to około 40 zł. Pędzli do makijażu oka około 30 zł. W tym przedziale cenowym jesteśmy w stanie dołożyć niewiele i zakupić pędzle np. Zoeva które moim są o wiele lepszej jakości.


Cena Zestawu pędzli Gobsmack: 157 zł

Cena za jeden pędzel do makijażu oka: 29 zł

Dostępność: LadyMakeup, HouseOfBeauty, Puderek, Ekobieca, Cocolita


A Wy znacie te pędzle?

Jakie są Wasze opinie na ich temat?

 

 

 

111 komentarzy

Komentuj