Chantarelle Renewal Day Cream- Krem na dzień

Pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna. Im wcześniej zaczniemy dobierać odpowiednie kosmetyki do naszej skóry tym w przyszłości efekty będziemy mogły dostrzec gołym okiem. Musimy mieć jednak na uwadze, że wraz z wiekiem wymagania naszej cery się zmieniają, a co za tym idzie musimy odpowiednio dobierać produkty pielęgnacyjne, aby spełniły nasze oczekiwania. Pamiętaj o tym, że niezależnie, jaki masz rodzaj cery odpowiednie jej przygotowanie jest niezwykle ważne, aby jakikolwiek dobroczynny produkt lepiej się wchłaniał i działał. I tak oto, aby efekty były jak najbardziej spektakularne możemy wyznaczyć trzy podstawowe zasady:

♥Po pierwsze nie zapominaj o oczyszczaniu skóry! W tym celu możesz użyć płynu micelarnego, lub mleczka. Choć przy tym drugim nie zapomnij użyć toniku dla przywrócenia naturalnego PH skórze, oraz aby usunąć ze skóry tłusty filtr, jaki pozostawi ten produkt na niej.

♥Po drugie koniecznie bynajmniej raz w tygodniu (tak jak zaleca producent, odpowiednio dobranego produktu do twoich potrzeb) PEELING! Te produkty możemy najprościej podzielić na dwa rodzaje. Jedne ścierają. Czyli są to te ziarniste, które nie będą dobrym rozwiązaniem dla każdego. Kolejne to te zwane enzymatycznymi. Rozpuszczają one martwy naskórek. Są mniej inwazyjne, bezpieczniejsze. Jeśli masz cerę wrażliwą, dojrzałą, naczyniowa zapewne się u Ciebie sprawdzą.

I teraz możemy przejść do aplikacji odpowiednio dobranego kremu, serum, produktu, który jest dla nas odpowiedni. I tutaj zapewne niejedna z Was szuka i szuka. Ja często szukam coraz to lepszych produktów. Niektóre są naprawdę rewelacyjne. Inne mnie uczulają, a jeszcze inne się po prostu u mnie nie sprawdzają, choć dla innych mogą być dobre. Na rynku kosmetycznym znajdziemy też ogromną masę produktów, które w składzie nie mają właściwości dobroczynnych, a nieświadomość, przyzwyczajenia i niewiedza niejednej z nas sprawia, że lądują w koszykach, a potem na naszych buźkach. Mam nadzieję, że wkrótce w miarę moich możliwości czasowych pojawi się wpis o składnikach, których warto unikać szerokim łukiem.

DSC_1139

Marka Chantarelle pojawiła się już u mnie na stronie. Te osoby, które pierwszy raz słyszą o tej marce zapraszam tu:KLIK KLIK. Dzisiejszy wpis jest poświęcony LA AQUA Moisturising Renewal Day Cream SPF20 UVA/UVB. Jest kremem nawilżającym do cery suchej na dzień, odwodnionej i nieelastycznej. Zamknięty w kartonik, wewnątrz którego znajdziemy ulotkę ze składem i opisem produktu. Po rozpakowaniu ujrzymy szklane estetyczne, solidne opakowanie. Znajdziemy na nim logo marki i nazwę samego produktu. Przyznam szczerze, że nie podoba mi się fakt, iż na samym słoiczku nie ma umieszczonych informacji o składnikach. Kartonik i tak umieszczona karteczka w pierwszym odruchu po zakupie zazwyczaj ląduje w śmietniku. Nie możemy wówczas wrócić do informacji o składzie, gdy dany produkt zacznie nas uczulać, lub nam nie odpowiadać.

DSC_1156

DSC_1158

Konsystencja kremu jest dość treściwa. Co do samego produktu mam mieszane odczucia. Producent zapewnia nas, że jest to idealny krem na dzień. Niestety nie jestem do końca przekonana. Kosmetyk pozostawia na skórze tłusty filtr. Co za tym idzie nie sprawdzi się pod makijaż. Musiałoby upłynąć sporo czasu, aby się wchłoną.

DSC_1177

DSC_1188

Z racji tego, iż produkt nie sprawdził się u mnie na dzień postanowiłam dać mu szanse i aplikować go na twarz szyje i dekolt na noc. W tym przypadku doszłam do wniosku, że lepsze działanie będzie miał nocą, choć przyznam, że jego dość treściwa formuła zanadto obciąża moją skórę, zapychając ją. Pomimo tego, że omijałam okolice oczodołu szczypał mnie on w oczy. Nie myślcie sobie, ze aplikowałam go na te partie twarzy. Nie, nie omijałam je szerokim łukiem jednak i tak wpływał na mnie drażniąco. Doszłam do wniosku, że nie jest to produkt dla mnie. Jeśli chodzi o samo nawilżenie jakiejś szczególnej poprawy nie zauważyłam podczas jego stosowania. Według mnie jest to produkt, który w dużej mierze natłuszcza naskórek, co zupełnie u mnie się nie sprawdza. I tak jak to w przypadku serum jestem zachwycona, tak ten produkt do mnie nie przemawia. Być może u Was się sprawdzi. Ja jednak jestem na nie.


Cena: 168 zł

Pojemność: 50 ml

Dostępność: Chantarelle.pl


A Wy miałyście styczność z tymi kosmetykami?

Może macie jakieś swoje ulubione kremy na dzień?

52 komentarze

Komentuj