Dentysta nie taki straszny czyli : Play-Doh, zestaw kreatywny Dentysta

Strach przed dentystą to problem większości rodziców. Ważne jest, aby wokół wizyty dziecka u dentysty budować pozytywne skojarzenia. Możemy do tego celu wykorzystać zabawki które już posiadamy. Misie, czy lalki mogą być pacjentami a nasza pociecha Panem, Panią dentystką. Na rynku mamy również dostępnych zabawek oswajających malucha z pierwszą wizytą. Taka pomocna zabawką może okazać się Play-Doh, zestaw kreatywny Dentysta.

www.nelaipola.pl

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. W zestawie znajdziemy między innymi głowę naszego pacjenta wykonaną z bardzo solidnego plastikowego tworzywa. Po otwarciu naszej buźki ujrzymy miejsce na uiszczenie zębów. Śmiało możemy stwierdzić, że nasz pacjent na początku zabawy potocznie mówiąc jest „szczerbaty”. Dodatkowo w zestawie znajdziemy foremkę do wyciskania zębów, pięć kubełków ciastoliny (trzy białe, jeden zielony i jeden różowy), a także narzędzia dentystyczne takie jak: wiertło, szczypce, lusterko, wałek do wyciskania plomb, szczoteczka do zębów.

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

Oczywiście na początek nasza pociecha musi wstawić ząbki naszemu pacjentowi. Do foremki wkładamy większą ilość białej ciastoliny i mocno dociskamy. Potem za pomocą szczypców, lub rączek wstawiamy zęby naszemu pacjentowi.

dsc_2465-horz

dsc_2498-horz

Zazwyczaj do dentysty wybieramy się na przegląd. Za pomocą lusterka sprawdzamy ząbki naszego pociesznego pacjenta. Nasze uzębienie zazwyczaj posiada małe ubytki więc przy pomocy wiertarki zasilanej na baterie z ruchomym wiertłem rozwiercamy ząbki, aby dostać się do ubytku.

dsc_2524

dsc_2509

Następnie wedle upodobań wybieramy kolor naszej ciastoliny i za pomocą wyciskarki do plomb wyciskamy je. Gdy mamy już je gotowe wstawiamy plomby w ząbki.

dsc_2542-vert

Dodatkowo za pomocą kółka ze specjalnymi wypustkami z których tworzyliśmy plomby możemy dla naszego pacjenta stworzyć aparat, jeśli nasz pacjent tego wymaga. Za pomocą kolorowej ciastoliny możemy stworzyć pastę do zębów i ułożyć ją na dołączoną do zestawu szczoteczkę w takich barwach w jakich podoba się naszemu dziecku. Sami musicie przyznać, że za pomocą takiej zabawki możemy oswoić nasze pociechy z zawodem stomatologa, a co za tym idzie sprawić by nie bało się wizyty u dentysty.


Cena: około 70 zł

Dostępność: Sklepy Internetowe i stacjonarne (Empik, Allegro)


 

Komentuj