Dynia. Kreatywna rozrywka i właściwości zdrowotne

Drążenie dyni jest niezwykle popularną rozrywką na zachodzie. Wiele osób twierdzi, że ten rytuał to czarna magia. Oczywiście wiążąca się ze świętem Halloween. W Polsce jest coraz bardziej popularna. Nie będę tutaj pisała o przekonaniach, wierze itp.. nie to mam na celu. Jeżeli jesteśmy sceptycznie nastawieni do tego zapożyczonego święta owa dynia może równie pięknie udekorować nam jesienny ogród, jak również dostarczyć porządnej dawki zabawy naszym pociechom. My akurat w naszym domowym zaciszu wykonaliśmy z dyni świecącą o zmroku twarz. Jednak zabawy z dynią nie ograniczają się tylko do tego typu zastosowań.

dsc_0513

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

Tak ową dynię możemy wykorzystać do zabawy w kopciuszka. Pamiętacie tą bajkę? To przecież o północy z dyni wróżka wyczarowała karocę dla kopciuszka. Taka karoca może zagościć na naszym tarasie. A być może właśnie którejś jesiennej nocy o północy przybędzie po nas karoca. Jak zrobić taką karocę z dyni? Nic prostszego wystarczy wyciąć w wydrążonej dyni drzwi i okna a z kartonu doczepić koła. Dyniowe kręgle są również niezwykle ciekawą zabawą. Wystarczy że z rolek po papierze toaletowym, lub z samych papierów stworzymy kręgle. A nasza dynia może nam posłużyć jako kula.

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

Mniejsze dzieci również mogą spędzić kreatywnie czas przy zabawach z dyni. Flamastry, kleje, brokaty świetnie sprawdzą się do jej ozdabiania. Nasz maluch ćwiczy kreatywność, a my dzięki temu możemy mieć bardzo ciekawą ozdobę ogrodu.

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

Dynia to nie tylko kreatywne zabawy, ale również warzywo które posiada wiele substancji odżywczych. Nie wiem czy wiecie, ale zjedzone na czczo pestki z dyni są idealnym domowym sposobem na odrobaczanie zarówno dzieci jak i dorosłych. Zwalczają wszystkie pasożyty przewodu pokarmowego, takie jak: owsiki, tasiemiec i glista ludzka. No i co najważniejsze nie są szkodliwe jak leki. Więc są o wiele bezpieczniejsze. Wystarczy, że rano na czczo spożyjemy 2 łyżki świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający. Jeśli natomiast chodzi o nasze pociechy to wystarczy, że zmiksujemy z mlekiem ryżowym 15-30 g świeżych pozbawionych łupin pestek. Pamiętajmy o tym, że im mniejsze dziecko tym mniejsza dawka i podamy maluchowi na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. Po 3 godzinach warto podać dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek),aby wywołać efekt przeczyszczający.

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

A Wy ozdabiacie dynie z Waszymi pociechami lub samodzielnie? No i koniecznie dajcie znać czy wiedzieliście o takim zastosowaniu pestek z dyni.

Sukienka: George

Komentuj