Jak zatrzymać polską złotą jesień na zdjęciach?

Jesień w Polsce jest wyjątkową porą roku. Choć pogoda bywa kapryśna, to jednak zawsze znajduje się tych kilka tygodni, w których ciepłe promienie słoneczne oraz kolorowe liście spadające z drzew zachęcają do długich spacerów. Te niezwykłe barwy, ciepłe światło i naturalna dynamika zachęca do utrwalenia jesiennej aury na fotografiach. Jak zrobić to skutecznie, by słoneczne kolorowe wspomnienia zostały na długo?

Pogoda zawsze będzie sprzymierzeńcem

Choć myśląc o polskiej złotej jesieni, ukazuje się obraz ostatnich ciepłych promieni słonecznych przeświecających przez kolorowe liście, to jednak pora jesienna miewa różne oblicza. Każde z nich pod względem fotograficznym jest niezwykle ciekawe, nie tylko myśląc o krajobrazie czy fragmentach natury, ale również innych rodzajach zdjęć. Nastrojowa mgła tak często spotykana jesienną porą jest bardzo plastycznym tłem dla kolorów jesieni. Mokre dni, obraz odbity w kałuży może być doskonałą inspiracją do fotograficznych doświadczeń. Każde z takich ujęć będzie w ciekawy sposób obrazowało Twój indywidualny pomysł na jesienne klatki. Oczywiście w dżdżyste dni trzeba uważać na zabezpieczenie aparatu przed wilgocią bądź wybrać odpowiedni sprzęt, któremu niestraszne trudne warunki. Specjaliści ze sklepu Fotojoker mogą zaproponować Ci sprawdzone rozwiązania.

Złota godzina – zaczaruj obraz światłem

Doskonałym sposobem na podkreślenie wyjątkowej jesiennej scenerii jest wykonanie zdjęć o odpowiedniej porze. Tak zwana złota godzina wydaje się idealna do tego celu. Tym mianem wielu fotografów określa szczególny czas po wschodzie oraz przed zachodem słońca, w którym rzuca ono promienie w wyjątkowy sposób. Światło ma wtedy specyficzny, złoty odcień oraz jest miękkie dzięki padaniu pod określonym kątem. Takie światło komponuje się idealnie z kolorami polskiej jesieni, więc Twoje pole do popisu robi się o wiele szersze. Fotografia nierozerwalnie związana jest ze światłem, a w przypadku jesiennych zdjęć wykonanych podczas złotej godziny można to światło niemalże namacalnie odczuć. Zatrzyma ono uroki jesieni w wyjątkowy sposób.

Natura czy portrety – jesienny klimat wszędzie obecny

Uchwycenie dość szybko przemijającej złotej polskiej jesieni możliwe jest na wiele sposobów. Może lubisz samotnie wędrować i szukać nowych pomysłów na zdjęcia w otaczającej Cię naturze? Malownicze krajobrazy z całą pewnością zachwycą wielbicieli idealnie skomponowanych barw. Elementy natury, detale, a może zwierzęta w jesiennej scenerii? To także świetny pomysł na zatrzymanie odrobiny tych magicznych chwil na dłużej. W świetle i barwach jesieni jako tło dla portretów powstają naprawdę doskonałe zdjęcia. Skuś się na rodzinną sesję lub wspólny wypad ze znajomymi połączony z robieniem ciekawych ujęć. Zdjęcia możesz później wywołać, by stanowiły namacalną pamiątkę świetnej zabawy w gronie najbliższych.

Nawet prosty portret można zamienić w jesienne cudo

Archiwizacja, obróbka, wywoływanie – by fotografia mogła trwać

Bez wątpienia, kiedy już uchwycisz wyjątkowe jesienne chwile, powinnaś zadbać o ich zapisanie. Regularne zgrywanie, archiwizacja danych z kart pamięci aparatów jest bardzo ważna. Dobrze, by stała się nawykiem, dzięki temu możesz uniknąć utraty ważnych zdjęć. Często, aby Twoja fotografia w pełni Cię satysfakcjonowała, powinnaś dokonać jej drobnej obróbki. Jeżeli korzystasz z aparatu zapisującego zdjęcia w formacie typu RAW, jest to nawet wskazane. Dociągniecie wybranych parametrów fotografii pozwala na pokazanie jej prawdziwego piękna. Zdjęcia możesz zapisywać w chmurze sieciowej lub lokalnie na dysku, możesz też dzielić się nimi ze znajomymi i rodziną przez Internet. Jednak dobrze też kilka najbardziej lubianych kadrów wywołać, by cieszyły oko na co dzień i przypominały o kolorowych chwilach w mroźne zimowe dni. Wywołaj zdjęcia przez Internet, to szybki i wygodny sposób na zamówienie cyfrowych odbitek. Wysoka jakość papieru fotograficznego, możliwość wyboru formatu, parametrów zdjęć to dodatkowe zalety rozwiązania. Zdjęcia możesz również zamówić w formie różnych gadżetów, fotoksiążek, kalendarzy czy obrazów. Twoje jesienne klimaty mogą być dobrym pomysłem na prezent.

2 komentarze

  • Odpowiedz 1 listopada, 2019

    Wioleta Sadowska

    Jakie piękne zdjęcia. A wywoływanie zdjęć przez internet to super opcja.

  • Odpowiedz 21 marca, 2022

    Otylia

    Jesień jest cudowną porą roku, a na zdjęciach w połączeniu z promieniami słonecznymi wygląda przepięknie. Uważam, że to najlepszy czas na robienie zdjęć.

Komentuj