jak zatuszować worki pod oczami?

Wciąż wyglądasz na zmęczoną? Cienie worki pod oczami z którymi codziennie się zmagasz? A może masz za sobą nieprzespana noc, której efekty są widoczne na twarzy drugiego dnia? Cienie i worki pod oczami często idą w parze. Zarówno jedne i drugie nie wpływają korzystnie na nasz wygląd. Pokazują na naszej twarzy zmęczenie i oznaki starzenia się skóry. O tym, że przyczyny tego typu mankamentów mogą być różne, również te zdrowotne nie muszę Wam mówić. Zakładam że wszyscy borykający się z tym problemem zdają sobie sprawę, że tego typu objawy mogą świadczyć o stanie naszego zdrowia. Więc w pierwszej kolejności zasięgnijmy opinii lekarza zamiast zwlekać z diagnozą. O workach pod oczami może świadczyć również zatrzymanie wody w organizmie i opuchlizna limfatyczna. Kolejną przyczyną może być tzw. przepuklina tłuszczowa, czyli tłuszcz pod oczami.

08-jul-2016_ojeras_bolsas-300x201-horz

Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna. Większość produktów przeznaczona do walki z workami pod oczami ma na celu usuniecie opuchlizny. Więc jeśli nie dotyczy Was problem zatrzymania wody w organizmie, lub alergii niekoniecznie się sprawdzą. Jak Walczyć z workami pod oczami? Temat naprawdę wymaga rozszerzenia. Warto jednak zacząć od ćwiczeń. Na pewno nie zaszkodzą a wpłyną nie tylko na okolicę naszego oka, ale na poprawę kondycji całej naszej twarzy. Odsyłam Was do niezwykle przydatnych filmików, które początkowo mogą wydawać się dość skomplikowane jednak zachęcam do skorzystania.

Jeśli jednak nic nam nie pomaga przychodzi czas, aby niedoskonałości ukryć makijażem. W przypadku worków pod oczami nie jest to takie proste. Pamiętajcie za pomocą makijażu możemy nasze mankamenty ukryć jedynie optycznie. Nie znikną nam zmarszczki, czy niczym za pomocą czarodziejskiej różdżki nie usuniemy worków pod oczami. Zasada jest „prosta”. Pamiętamy, że to co jasne pokazuje (wypycha do przodu), to co ciemne chowa (ukrywa, daje złudzenie głębi). Więc tuszując worki pod oczami musimy użyć korektora w odcieniu naszej skóry (ani jaśniejszego, ani ciemniejszego) na miejsce które najbardziej wystaje! Natomiast w zagłębienie nakładamy jaśniejszy korektor. Ma on na celu „wypchanie” miejsca najbardziej zagłębionego dzięki czemu nasze worki pod oczami są mniej widoczne. Pamiętajcie, aby wszystkie odcienie delikatnie ze sobą połączyć, aby nie było widocznych granic i przypudrować.Musicie wiedzieć, że wymaga to trochę wprawy. Więc ćwiczenia wskazane! 

779535303_1381302787

Mam nadzieję, że wpis choć trochę przyda się pomocny! Temat wymaga oczywiście szerszego rozwinięcia. A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na worki pod oczami?

 (Źródło zdjęć: google.pl)

20 komentarzy

Komentuj