Leśne Stwory- Nowi mieszkańcy

Ludziki z kasztanów, czy żołędzi to świetny pomysł na to, aby w naszym domu zagościła piękna złota jesień. Zapewne wiele z nas pamięta czasy, które przypominają zabawy z dzieciństwa i utożsamiają się z tą pora roku. Zabawy te na pewno w przyszłości i u naszych pociech przywołają jakże miłe i ciepłe wspomnienia.

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

www.nelaipola.pl

Gdy złote słońce otula alejki wysłane liśćmi, a babie lato fruwa niczym ulotne motyle warto wybrać się na jesienny spacer. Jednak nie tylko taka pogoda sprzyja spacerom i upajaniem się jesienną pogodą. Plucha, kałuże padająca z nieba mżawka równie pozytywnie może nas zaskoczyć. Wystarczy ubrać się w nieprzemakalne spodnie, płaszcz dodatkowo zabezpieczyć się w kalosze i korzystać z jesiennych uroków. Wracając do domu marzyć o ciepłym kocyku. Zaszyć się w domowym zaciszu wypić cieple mleko otulić się ciepłem domowego ogniska i wspólnie zasiąść do czytania ulubionej bajki. Mając w domu zebrany zapas kasztanów, i innych jesiennych gadżetów możemy śmiało dojść do wniosku, że podczas deszczu nudzą się tylko te dzieci, które ich nie mają!

www.nelaipola.pl

Pamiętajmy jednak, że do wyczarowania leśnych stworków nie muszą służyć nam jedynie żołędzie i kasztany. Wszystko zależy od inwencji twórczej naszego malucha. Pomocne mogą się okazać wszystkie rzeczy przyniesione do domu z jesiennego spaceru. Od łupin po gałązki z drzew. To właśnie owe gałązki mogą nam posłużyć zamiast wykałaczek do wykonania rączek, czy nóżek naszych stworków. Łupiny równie dobrze sprawdzą się jako nakrycia głowy, a liście jako okrycia wierzchnie. Do ubrania naszych leśnych mieszkańców może nam równie dobrze posłużyć plastelina czy inne tworzywa. Wykorzystujmy wszystko co okaże się dla nas ciekawe i oryginalne! Aby nasi nowi mieszkańcy domu nie byli anonimowi warto nadać im imiona. Postawić w pokoju naszego dziecka, lub urządzić teatrzyk w którym będą grali główne role. Udana zabawa gwarantowana dla całej rodziny!

www.nelaipola.pl

A Wy wykorzystujecie jesienną aurę do spędzania czasu wolnego z Waszymi pociechami?

Pozdrawiam Justyna!

Komentuj