MaqPro: Transparentny puder Matujący

Zadaniem pudru jest utrwalenie i stabilizacja makijażu. Wiele kobiet wybierając puder zastanawia się czy ma wybrać prasowany ( w kamieniu) czy sypki. Podstawowa zasada jest taka, iż puder sypki aplikowany na twarz łączy się z podkładem przedłużając trwałość makijażu. Ze względu na konsystencję pudry możemy podzielić na: Pudry sypkie, które rzadko zawierają substancje tłuszczowe. Ich podstawowym zadaniem jest utrwalenie makijażu i zmatowienie skóry. Pudry w kamieniu zawierają substancje tłuszczowe, które są spoiwem wiążącym. Służą raczej do drobnych poprawek w ciągu dnia, aniżeli do wykańczania makijażu. Ze względu na zawartość substancji tłuszczowych mogą być stosowane samodzielnie, oczywiście tylko wtedy, kiedy skóra nie wymaga korekty fakturowej i kolorystycznej. Jednak pudry prasowane nie zapewniają równomiernej aplikacji ani odpowiedniej trwałości makijażu, szybko się ścierają, a co za tym idzie potrzebna jest częstsza aplikacja. Jako kolejne możemy wyróżnić pudry wypiekane zawierające w składzie wodę oraz nawilżacze, występują w formie kompaktowej. Kosmetyk ten wypieka się w piecu w temperaturze około 60° przez około godzinę. Proces ten gwarantuje utrzymanie części wody oraz zachowanie naturalnych właściwości aktywnych składników. Ich głównym zadaniem jest nawilżenie i ochrona skóry.  Pudry możemy również podzielić ze względu na funkcje np. rozświetlające, matujące, brązujące itp.

DSC_0330

Pudry możemy również podzielić ze względu na współczynnik krycia, zależne to jest od zawartych w nich białych pigmentów. Im ich więcej tym puder jest bardziej kryjący.  Maqpro jest pudrem sypkim transparentnym matującym. Transparentnym, czyli jego właściwości kryjące są niemal znikome. Jednak swoje zastosowanie znajdzie przy utrwaleniu makijażu i zmatowieniu skóry. Występuje w trzech odcieniach jednak bardzo subtelnie wpływa na zmianę koloru podkładu.

DSC_0370

Puder jest zamknięty w klasycznym plastikowym solidnym opakowaniu z sitkiem. Oczywiście ważna jest zawartość jednak przy wyborze pudru zwracam również uwagę na opakowanie, gdyż odgrywa ono dość istotną rolę w trakcie użytkowania. Pojemnik z zamocowanym sitkiem, przez które wysypuje się puder jak z solniczki na wieczko, jest o wiele praktyczniejszy, gdyż bezpośrednio z wieczka możemy nabrać produkt na pędzel.

DSC_0317

Odcień 400+1posiada delikatnie bezowy kolor dość neutralny. Nie zmienia on odcienia podkładu. Tak jak wspominałam powyżej jego zadaniem jest zmatowienie skóry, którą matowi bardzo dobrze. Nie daje tępego płaskiego matu wręcz przeciwnie efekt jest zdumiewająco naturalny i niemal niewidoczny na skórze. Puder jest bardzo drobno zmielony, co cenię w pudrach sypkich im drobniej zmielony tym lepiej dla naszego makijażu! Puder nie pyli, a jego przyczepność jest zadziwiająca, co znacznie ułatwia aplikację. Jeśli chodzi o utrwalenie makijażu spisuje się on rewelacyjnie. Myślę, że idealnie sprawdzi się on przy każdym typie cer, choć dla osób z cerą bardzo tłustą może być niewystarczający.

Pamiętajcie o tym, iż przy wyborze pudru należy kierować się indywidualnymi oczekiwaniami i preferencjami a nie obiegowymi opiniami. Przed zakupem warto zastanowić się, czego oczekujemy od pudru lub skorzystać z testera i sprawdzić, czy wybrany produkt jest dla nas odpowiedni.


Cena: 42,50 zł

Pojemność: 30ml

Dostępność: BestMakeup 


A Wy jakich pudrów używacie?

Macie jakieś swoje ulubione pudry godne uwagi?

 

17 komentarzy

 • Odpowiedz 2 listopada, 2015

  MAkeupRENata

  Uwielbiam go!!!

 • Odpowiedz 2 listopada, 2015

  Kora

  Ciekawy produkt. A post bardzo mi przypadł do gustu. Jak większość Twoich wpisów wszystkie przydatne. Ciekawa jestem również podkładów tej marki .

 • Odpowiedz 2 listopada, 2015

  Ania

  Dla mnie opakowanie również jest istotne. Dzięki za link do sklepu pierwszy raz o nim słyszałam!

 • Odpowiedz 2 listopada, 2015

  Dagmara

  Ja obecnie używam maxfactor ale średnio jestem z niego zadowolona. Fajnie , że mówisz o tym żeby wziąść próbkę ze sklepu a nie kupować kolejny niepotrzebny produkt. Myślę że teraz w większości sklepów da się zakupić mini produkty.

 • Odpowiedz 3 listopada, 2015

  inu

  wolę te sypkie pudry ,świetnie matują , co prawda ja kupuję Paese ale jestem zadowolona 😉

 • Odpowiedz 3 listopada, 2015

  Fashionelja

  Ciekawy ten puder, miałam podobny ale u mnie się nie sprawdził.

  http://fashionelja.pl

 • Odpowiedz 4 listopada, 2015

  Aneta

  Piszesz bardzo profesjonalnie, wiesz, o czym mówisz- super 🙂

 • Odpowiedz 4 listopada, 2015

  Czasemtakjest

  Nie słyszałam o nim nigdy,a wydaje się być bardzo ciekawy. Po za tym sporo nowych rzeczy się dowiedziałam o pudrach.

 • Odpowiedz 22 listopada, 2015

  GingerG

  również uzywam pudrów transparentnych,ale w kamieniu.No i znacznie tańszych 😉

Komentuj