OGLĄDANIE WSCHODÓW I ZACHODÓW SŁOŃCA- nauka poprzez zabawę

W astronomii zachód słońca jest momentem w którym górna cześć tarczy słonecznej przekracza horyzont. Dla nas jednak wschody i zachody słońca są niezwykle spektakularne i wzruszające. Jako rodzice obserwujemy nasze dzieci, aby nie przekroczyć w ich życiu momentów do których nie będziemy mieli już możliwości powrotu. Istotnym elementem w rozwoju dziecka jest nauczenie go szacunku do flory i fauny. Nasze dzieci im więcej słyszą o przyrodzie obcują z nią staja się wrażliwe na jej piękno a przede wszystkim ją szanują.

DSC_6388

Oczywiście nic odkrywczego, iż kolor zielony wszechobecny w przyrodzie wpływa na nas kojąco i uspokajająco. Nie tylko na nasze pociechy, ale również na nas samych. Zapachy i odgłosy wszechobecne na łonie natury takie jak szum wody, czy świergot ptaszków pobudzają nasze zmysły.

DSC_6379

DSC_6404

Weekendowe wyjazdy z dziećmi są doskonałym momentem na edukacje naszego malucha. Nie zapomnijmy, aby ten czas spędzony z dziećmi wykorzystać na odrobinę edukacji, która właśnie w takich momentach i sytuacjach jest najbardziej przez nasze pociechy przyswajana. Nie zapominajmy że dziecko uczy się najlepiej samo wybierając sobie zajęcie. Więc obcowanie z przyroda poprzez opowieści typu, że rośliny takie jak drzewa dają nam tlen, oraz chronią zwierzęta bez wątpienia zapadną w pamięci naszego malucha, a dodatkowo przygotujmy się wówczas na szereg pytań. Taka edukacja poprzez obcowanie z przyrodą sprawi nie tylko przyjemność tym najmłodszym, ale również całej rodzinie.

DSC_6414

Wracając z pikniku, spaceru, czy wyjazdu nie zapomnijcie o posprzątaniu po sobie miejsca w którym przebywaliśmy. Mam tu na myśli wszelkie zanieczyszczenia jakie po sobie wiele z nas pozostawia. Uczmy nasze dziecko od najmłodszych lat szacunku i wrażliwości do przyrody.

gdfgd

A Wy co myślicie o takiej formie spędzania czasu połączonej z edukacją? Również myślicie, że taka forma spędzania aktywnie czasu z najmłodszymi zaowocuje w przyszłości szacunkiem i miłością do przyrody?

Komentuj