Pędzle do makijażu – na co zwrócić uwagę?

Pędzle do makijażu to kategoria dość obszerna, a to wszystko dzięki temu, że można ich spotkać całkiem sporo na polskim rynku i nie tylko. Tak naprawdę każdy kosmetyk posiada swój indywidualny rodzaj pędzla, a niekiedy można śmiało powiedzieć, że jeden kosmetyk może być nakładany kilkoma rodzajami pędzli. Piękny makijaż z pewnością wymaga wykorzystania akcesoriów dobranych w sposób odpowiedni. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie pędzle do makijażu są potrzebne oraz czy lepiej zakupić je osobno, a może w zestawie, koniecznie sprawdź poniższy artykuł!

Pędzle do makijażu, których potrzebujesz!

Z pewnością wiele kobiet zastanawia się, jakie pędzle do makijażu są potrzebne, są niezbędne. Otóż wszystko zależy od tego, jak zaawansowany makijaż konkretna kobieta ma zwyczaj wykonywać. Jeśli jednak chodzi o codzienny makijaż, który jest idealny dla osób średniozaawansowanych, z pewnością przydadzą się takie pędzle, jak:

  • pędzel do makijażu oczu, czyli pędzel do blendowania cieni (do rozcierania cieni),
  • pędzel do aplikacji podkładu,
  • pędzel do konturowania,
  • pędzel do pudru,
  • pędzel do brwi.

Powyższy komplet to takie tradycyjne must have dla kobiet, które lubią klasyczny makijaż i nie potrzeba im niczego więcej. Jednak kategoria pędzle jest znacznie bardziej rozbudowana. Można wśród tych produktów znaleźć również pędzle do makijażu ust, specjalne pędzle do rozświetlacza, do różu, a także do korektora. Jeśli chcesz mieć dobrej jakości zestaw, warto go skompletować w jednym sklepie, ponieważ będziesz mieć pewność, że każdy pędzel jest inny, a przy okazji razem tworzą wspólną całość.

Z jakiego materiału profesjonalne pędzle wybrać?

Pędzle do makijażu mogą być wykonane z różnych materiałów. Rodzaje pędzli różnią się na dwa główne, czyli pędzle z włosia syntetycznego, jak i pędzle z włosia naturalnego. Te pierwsze są zwykle bardzo miękkie, a przy okazji niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Nie absorbują ani kosmetyków, ani wody, dzięki czemu doskonale nadają się do podkładu. W przypadku pędzli do makijażu syntetycznych, są to produkty, które można śmiało polecić alergikom. Weganie również chętnie z nich korzystają, ponieważ nie są one wykonane z włosia pochodzącego od zwierząt.

Pędzle naturalne wykonywane są z włosia kozy, sobola, wiewiórki czy kucyka. Różnicą między nimi jest głownie elastyczność oraz miękkość. W przypadku blendowania, zazwyczaj korzysta się z pędzli z koziego włosia, natomiast jeśli chcesz pędzlem wykonać precyzyjną kreskę, warto skusić się na pędzel z włosia sobola. Jeśli chcesz, by te akcesoria służyły Ci długie lata bez większego problemu, musisz przyłożyć się do ich czyszczenia.

Kupować samodzielnie czy w zestawach?

Kobiety z pewnością zastanawiają się, czy pędzle kupować samodzielnie, a może jednak w zestawach? Obydwie formy mają plusy, jak i minusy. Zestaw to przede wszystkim spory koszt na sam początek. Dodatkowo, można nie trafić na taki zestaw, by znajdowały się w nim jedynie te najbardziej odpowiednie pędzle. Zawsze będzie ich albo więcej, albo mniej. Zestawy przekonują kobiety głównie wygodą – nie trzeba długo szukać, aby znaleźć jeden pędzel pasujący do całej reszty. Jednak zamiast na bardzo rozbudowany zestaw, znacznie lepiej postawić na uniwersalny, zawierający jedynie podstawowe elementy zestaw, który świetnie wpisze się w codzienne kobiece potrzeby. W przypadku kupowania pędzli osobno, indywidualnie, trzeba dużo czasu spędzić na szukaniu idealnych produktów. Jednak pędzle, jak i kosmetyki do makijażu, wymagają zastanowienia się oraz wydania znacznej sumy pieniędzy.

Komentuj