Pielęgnacja dłoni – Top 5 najlepszych sposobów na pielęgnację skóry dłoni

Pielęgnacja dłoni – Top 5 najlepszych sposobów na pielęgnację skóry dłoniSprawdź TOP 5 sposobów na pielęgnację skóry dłoni.
Sprawdź TOP 5 sposobów na pielęgnację skóry dłoni.

Regularna pielęgnacja dłoni staje się dla każdej kobiety rytuałem. Zadbane dłonie to wizytówka, którą każda kobieta chciałaby się pochwalić w pracy czy przed przyjaciółkami. Niestety nie zawsze jest nas stać na profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne w drogich salonach. Dlatego też dzisiaj dowiesz się o najlepszych sposobach domowej pielęgnacji swoich dłoni i paznokci.

Używaj kosmetyków do pielęgnacji dłoni

W drogeriach i apteka możemy spotkać wiele rodzajów kremów i innych produktów do pielęgnacji rąk. Dobrze dobrany krem do rąk może zdziałać cuda. Zapewni naszym dłoniom piękny wygląd oraz zatrzyma procesy starzenia. Przy wyborze kremu dla siebie warto kierować się wysoką jakością produktu oraz jego naturalnością. Im krem jest bardziej naturalny, tym lepiej dla naszego zdrowia.

Zrób swoje własne domowe SPA

Jeśli nie chcesz udać się do gabinetu kosmetycznego, to warto zrobić sobie kilka zabiegów w domowym zaciszu. Do kupienia jest wiele maseczek i innych preparatów, które z powodzeniem możemy użyć przy zabiegach pielęgnacyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że w tego typu zabiegach najważniejsza jest regularność. Nie powinniśmy oczekiwać efektów już po pierwszym zabiegu.

Pozbądź się martwego naskórka

Jest to świetny i prosty sposób aby przywrócić gładką skórę na naszych dłoniach. Najlepszym wyborem do tego zabiegu okażą się różnego rodzaju peelingi. Jeśli wcześniej nie robiłaś zabiegów pielęgnacyjnych, to warto zacząć właśnie od pozbycia się martwego naskórka. Po takim zabiegu nasze dłonie będą lepiej wchłaniać inne pielęgnacyjne kremy.

Zrób nawilżającą kąpiel

Jednym z najlepszych sposobów na piękne dłonie, który sprawdza się praktycznie zawsze to kąpiel w oleju roślinnym. Olej roślinny, np. arganowy działa regeneracyjne, zmiękcza i nawilża skórę. Jest to świetny sposób na ochronę dla naszych dłoni. Tego typu kąpiel powinna trwać około 20 minut.

Cytryna i ziemniaki na ratunek

Do pielęgnacji swoich dłoni możesz użyć nie tylko kremów i preparatów z aptek czy drogerii. Warto również zwrócić się w całkowicie przeciwną stronę. Naturalne składniki takie jak cytryna czy ziemniaki również mogą się przyczynić do poprawy kondycji Twojej skóry dłoni. Cytrynę powinniśmy użyć, gdy chcemy pozbyć się przebarwień i plamek na dłoniach. Wystarczy przez około 10 dni wcierać sok z cytryny w dłonie.

Jeżeli chodzi o ziemniaki, to z nich możemy zrobić maseczkę na dłonie. Regularne stosowanie tego typu zabiegów z pewnością pomoże nam w dbaniu o naszą skórę.

Na koniec

Bardzo istotne jest to, aby o swoje dłonie dbać przez cały rok. Niestety większość osób robi to tylko zimą, gdy dłonie narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne. Faktycznie zimą ręce są bardziej narażone, dlatego powinniśmy dodatkowo zadbać o ich kondycję. Dodatkowym elementem, który powinniśmy wprowadzić do naszego rytuału pielęgnacyjnego jest natłuszczanie skóry. Dzięki temu chronimy nasze dłonie przed mrozem i wilgocią.

Dbajmy o skórę naszych dłoni przez cały rok. Dzięki temu efekty naszych działań będą widoczne cały czas. Nasza skóra z pewnością nam się odwdzięczy pięknym i gładkim wyglądem.

Źródło: DOLCE VITA SALON http://www.dolcevitasalon.pl/kosmetyka-gdynia-centrum/pielegnacja-dloni/

Komentuj