Dodaj blasku swojej cerze, sprawdź jak działa peeling enzymatyczny

www.marzenabartosz.pl

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie czynników atmosferycznych. Zmęczenie oraz stres także potrafią dać się jej we znaki. W skórze gromadzi się sebum, resztki kolorowych kosmetyków oraz martwy naskórek. Wszystko to może bardzo negatywnie na nią oddziaływać. Skóra staje się wówczas ziemista i pozbawiona blasku. Na szczęście na rynku kosmetycznym możemy odnaleźć prawdziwe wybawienie jakim jest peeling. Zapewne miałyście już styczność z kosmetykami, które złuszczają skórę dzięki zawartym w nich drobinkom cukru, soli lub pestek owoców. Dziś pod lupę weźmiemy preparat o zupełnie innej formule. Przekonaj się jak działa peeling enzymatyczny.

Jak działa peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny w przeciwieństwie do mechanicznego nie posiada w sobie drobinek ścierających. W jego składzie odnajdziemy natomiast inne składniki, które działają aktywnie i pobudzają cerę do regeneracji poprzez rozpuszczenie warstwy rogowej skóry i martwego naskórka. Są to najczęściej:

– wyciągi z owoców (np. bromelaina z ananasa);

– enzymy roślinne (np. papaina);

– kwasy AHA i BHA (np. kwas migdałowy, salicylowy, glikolowy, mlekowy)

Wiele z Was zadaje sobie zatem pytanie czy peeling enzymatyczny działa tak samo dobrze jak ten z drobinkami? Czy rzeczywiście jest w stanie dokładnie oczyścić skórę skoro przy zabiegu nie wykonuje się tarcia? Otóż tak! Wbrew pozorom peeling tego typu, pomimo gładkiej i delikatnej konsystencji (kremu lub żelu) potrafi zdziałać bardzo wiele. Zasada jego działania polega na rozpuszczenie zawartej w skórze keratyny. 

Dla kogo przeznaczony jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to kosmetyk, który z powodzeniem mogą stosować wszystkie osoby niezależnie od rodzaju cery i wieku. Sprawdzi się o zarówno w przypadku osób z problemami trądziku, zapchanych porów, widocznych zmarszczek czy skłonności do podrażnień. Z działania peelingu enzymatycznego będą zadowolone także posiadaczki cery naczyniowej, które muszą szczególnie uważać na dobór preparatów. Największą różnicę w przejściu z peelingu mechanicznego na enzymatyczny odczują zwłaszcza właścicielki wrażliwych cer. Enzymy eksfoliujące mają sporo zalet:

– nie powodują rozgrzania cery i jej podrażnienia;

– nie powodują nasilenia zmian trądzikowych;

– wyrównują koloryt skóry;

– działają przeciwzapalnie;

– rozświetlają zmęczoną i poszarzałą cerę

Jak często stosować peeling enzymatyczny?

Każdy kosmetyk wymaga konsekwencji w stosowaniu. O tym jak działa peeling enzymatyczny przekonasz się jeśli zabieg będziesz powtarzać regularnie. Optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie go raz w tygodniu, jednak kwestia ta jest dosyć indywidualna. Należy mieć na uwadze skład produktu, stężenie składników aktywnych oraz zalecenia producenta. W niektórych przypadkach zbyt częste stosowanie może spowodować uczucie pieczenia i zaczerwienienie. Pamiętaj o tym, że każda skóra jest inna i inaczej reaguje na działanie enzymów. Należy zatem dostosować częstotliwość zabiegów do własnych potrzeb.

Pamiętaj o tym, że zdrowa i pełna blasku cera to Twoja wizytówka. Warto zadbać o nią z peelingiem enzymatycznym. Na rynku jest bardzo wielu producentów, którzy posiadają taki kosmetyk w swoich liniach. Znaleźć można go na półkach drogerii, perfumerii czy też apteki. Peelingi tego typu znajdują się często w ofercie wielu gabinetów kosmetycznych. Świadczy to o bardzo dużej popularności tego typu zabiegów.

Źródło: https://rossato.pl/peeling-enzymatyczny-dlaczego-warto-stosowac-peelingi/

Komentuj