Sleek Enchanted Forest- Magiczny Świat Kopciuszka

Markę Sleek możecie u mnie zobaczyć często bardzo lubię niektóre ich kosmetyki. Oczywiście jak w każdej marce znajdziemy te dobre jak i te gorsze jakościowo produkty. Cienie Sleek cieszą się sporym uznaniem i pozytywnymi opiniami. Oczywiście na przestrzeni lat stały się one lepsze jakościowo i te negatywne aspekty tych bajecznych paletek niemalże zostały wyeliminowane. Mam na myśli tutaj głównie, jakość matowych cieni, które we wcześniejszych paletach nie miały zbyt dobrej pigmentacji, i się sypały natomiast teraz ich, jakość znacznie się poprawiła. Tym razem na sezon jesienny firma wypuściła na rynek paletkę o nazwie  Enchanted Forest, co oznacza jak nic innego jak Zaczarowany Las. Standardowo w palecie znajduje się 12 cieni i jest zamknięta w czarnej kasetce z lusterkiem, do której zawsze dołączona jest pacynka.

DSC_1256

DSC_1271

DSC_1267

Sama nazwa palety sprawia, że oczekujemy od niej już wiele i przenosimy się myślami w magiczny świat bajek. Kombinacja cieni przepiękna. Perłowe odcienie o kremowej konsystencji, które bardzo dobrze się rozcierają i mienią. Natomiast maty bardziej suche, ale dobrze napigmentowane i przyjemne w blendowaniu. Enchanted Forest już dzięki swojej nazwie inspiruje nas do stworzenia bajecznych makijaży jednak jak lepiej przyjrzymy się nazwom poszczególnych cieni i ich odcieniom przeniesiemy się do bajkowego świata Kopciuszka.

DSC_1274

DSC_1275

DSC_1280

DSC_1281

I tak oto w palecie możemy znaleźć: Uniwersalny kremowy mat o nazwie Szklany pantofelek- Glass Slipper. Tuż obok niego matowa dama dworu Kopciuszka Beatrice w odcieniu przepięknego czerwonego wina a różowych podtonach. W palecie nie mogło zabraknąć miejsca dla błyszczącej, metalicznej błękitnej myszki pomagającej Kopciuszkowi o imieniu Perla. Ciepłe, błyszczące Złoto lekko opalizujące na różowo jak to na wróżkę przystało to nikt inny jak Fairy Godmother,  czyli Wróżka Chrzestna. Metaliczny dostojny nasycony granat to nikt inny jak Wielki Książę, który jest prawą ręką króla- Grand Duke. Stare ciemne błyszczące złoto to Drizella,  która jest jedną z przyrodnich sióstr Kopciuszka. W palecie nie mogło zabraknąć metalicznego dyniowego odcienia, który symbolizuje dynię zmieniającą się w karetę-Pumpkin. Prince Charming- Czarujący Książę z Bajki symbolizujący matowy morski odcień. Jak to na bajkę przystało szczęśliwe zakończenie musi być, czyli Happily Ever After – „I żyli długo i szczęśliwe” symbolizujące metaliczną szarość opalizującą na zieleń. Przepiękny matowy odcień czerwonego wina jest utożsamiany z drugą siostrą Kopciuszka, czyli Anastasia. A niedaleko opodal niej macocha Kopciuszka Lady Tremaine bardzo ciemna brązowa Pani z błyszczącymi drobinkami. Nie jestem w stanie opisać zachwytu jaki na mnie wywarła Daphne druga dama dworu przedstawiona w postaci ciemnej metalicznej butelkowej zieleni.

DSC_1285-tile

Podsumowując przepiękna paleta, dzięki której wyczarujemy wiele wieczorowych nasyconych makijaży. W zakładce Video możecie znaleźć filmiki z wykorzystaniem cieni, z Enchanted Forest. Teraz czekam na kolejne nowości gdyż jestem ogromną fanką tych paletek!


Cena: 39,90zł

Pojemność: 12x 1.1g

Dostępność: AlleDrogeria.pl 


 

62 komentarze

Komentuj