Styl Rustykalny Meble Antyczne

Wakacje na wsi przywołują na myśl miłe wspomnienia. Nawet jeśli ich nie doświadczyliśmy to zapewne w głowie nam kształtuje się obraz ciepłego przytulnego wnętrza. Zapach drzewa, izby wypełnione starociami, miękkimi tkaninami i o co najważniejsze jakże urokliwymi i klimatycznymi drewnianymi meblami z minionych epok.

źródło: redesiuk.blogspot.pl

Domy naszych przodków do dzisiejszych czasów niestety nie przetrwały w niezmienionej formie. Z biegiem lat ulegały remontom jak również wymianie wyposażenia. Jednakże wiele z nas czerpie z dawnej stylistyki i wprowadza styl rustykalny do swoich wnętrz.

źródło: pinterest

Ja osobiście w stylu rustykalnym jestem rozkochana. Moim marzeniem od zawsze było wnętrze przytulne, ciepłe, które było by oazą spokoju po pracowitym dniu. Styl rustykalny to nie tylko tkaniny, ludowe akcenty, kolorystyka, proste dekoracje to przede wszystkim meble. Meble drewniane, antyczne.

Każdy z nas odnajduje się w innej stylistyce. I do swojego mieszkania sprowadza taki styl w jakim się dobrze czuje. Wiele z Was na pewno wie, że urządzanie mieszkania to nie lada wydatek. Nie jesteśmy w stanie wyliczyć ile taki „zabieg” pochłonie funduszy. Jeśli kochacie starocie i macie zamiar urządzać wnętrze w stylu rustykalnym nie sięgajcie od razu po katalogi wnętrzarskie. Mogą one nas przyprawić o nie jeden zawrót głowy. Poszperajcie najpierw po portalach aukcyjnych (https://allegro.pl/kategoria/meble-szafy-26240 ) . Pamiętajcie, że drewniane meble posłużą Wam na lata. Naturalne drewno to nie wszech obecna sklejka.


„Każdy stary mebel ma swoją specyficzną historię oraz charakterystykę, każdy stary mebel ma swoją duszę.

A w Waszych domach jaki styl dominuje? Czym kierujecie się wybierając wystrój Waszego mieszkania?

1 Komentarz

Komentuj