ZILABOX – LAKIERY DO PAZNOKCI ZILA

Lakier do paznokci jest dla wielu z nas nieodzownym elementem naszych kosmetyczek. Ja od jakiegoś czasu stałam się lakiero maniaczką i moja kolekcja tych kolorowych cudeniek do zdobienia naszych dłoni się powiększa. Pierwszy lakier pochodzi prawdopodobnie z przed 3000 roku p.n.e., a swoje początki miał w Chinach za czasów dynastii Ming.  W ówczesnych czasach długość paznokcia symbolizowała wysokość klasy społecznej. Starożytny Egipt również malował paznokcie, a za lakier służyła henna. W przypadku Chin warstwę społeczną symbolizowała długość paznokcia tak w Egipcie wyznacznikiem był kolor gdzie czerwonobrunatny symbolizował wysokie pochodzenie i władzę. Manicure, który już powszechnie jest wszystkim znany pojawiła się w latach 1920-1930 dzięki Michelle Menard a jego skład wzorowany na preparacie do pokrywania karoserii został podpatrzony w fabrykach samochodowych. Niestety skład lakieru nie dawał pożądanego efektu dopiero w 1930 roku Charlie Revlon założył swoją firmę i zaczął w niej produkcje kolorowych lakierów do paznokci. Dziś na rynku istnieje wiele firm produkujących lakiery do paznokci. Jedne są gorsze drugie lepsze. Dziś jednak podzielę się moją opinią na temat lakierów ZILA.

DSC_0943

DSC_0945-horz

DSC_0946

Zila Box dostępny w drogeria.pl to trio lakierów umieszczonych w metalowym pudełku gdzie każdy z nich posiada swoje wyznaczone miejsce. Musicie przyznać, że taki, box będzie świetnym prezentem dla kobiety, która lubi malować paznokcie. Lakiery zamknięte są w szklanej buteleczce o pojemności ośmiu ml. Cieki pędzelek ścięty na prosto świetnie współpracuje podczas aplikacji na płytkę. Lakier rozprowadza się sprawnie, przy czym nie pozostawia smug i nie rozlewa się na skórki. Aplikowany cieką warstwą szybko wysycha. Aby uzyskać jednolity kolor musimy nałożyć dwie cienkie warstwy.

DSC_0041-vert

ZILA SHIMMER Blue Sky 120 jest połyskującym lakierem o ciemnoniebieskim odcieniu z fioletowym iskrzącym pyłkiem, który bardzo ładnie się mieni. Dzięki zastosowaniu drobinek daje on trójwymiarowy efekt. Lakier trzyma się dobrze do 4/5 dni, po czym zaczyna delikatnie się ścierać na końcach. Nie odpryskuje i nie pęka i magicznie lśni.

DSC_0126

ZILA SPARK Lilblue 135 Biżuteryjny top do paznokci. Przyznam, że do tej pory nie lubiłam tego typu lakierów. Tak i owszem prezentują się pięknie, ale zmycie ich wymagało nie lada poświęcenia. W tym wypadku natomiast jest inaczej lakier szybko i łatwo się zmywa. Zawarte w nim drobinki z lekkością schodzą na wacik nasączony zmywaczem. Pomalowana płytka tym cudeńkiem bardzo ładnie się mieni a zawarte w nim brokaty nie zaczepiają o ubrania. Na paznokciu znajduje się jedna wrasta położona na uprzednio zaaplikowany odcień 120. Tak jak u poprzednika wytrzymałość 4/5 dni.

DSC_0114

ZILA SPARK Tita 117 Biżuteryjny top do paznokci. Jest ostatnim lakierem z tego magicznego pudełeczka. Lakier intrygujący. Dlatego iż przepięknie się mieni ze względu na zawartość w nim złotych drobinek, które się mienią w różnych odcieniach, co dość ciężko było mi pokazać na zdjęciach. Położenie już jednej warstwy daje niesamowity efekt natomiast dwie to już bajka. Lakier równie dobrze się trzyma oraz łatwo zmywa.

DSC_0132

DSC_0081

Podsumowując zaletą jest trwałość lakieru jak i szybkie wysychanie. Przyjemnie się je zmywa posiadają trwały połysk i są odporne na ścieranie.  Nie wpływają negatywnie na płytkę paznokcia, co ważne nie barwią! Lakiery nie posiadają formaldehydu, który klasyfikowany jest, jako substancja rakotwórcza kategorii 3 i może być stosowany wyłącznie w utwardzaczach do paznokci, w ilości do 5 proc.  W swoim składzie nie mają również Toluenu, który w lakierach do paznokci pełni między innymi funkcję rozcieńczalnika jest szkodliwy ze względu na rozrodczość. Kolejnym plusem to brak w ich składzie, Dibuthyl Phthalate (DBP) uważany za toksyczny dla reprodukcji oraz podejrzewany o zakłócanie czynności hormonów. W Drogeria.pl możecie nabyć zarówno box z lakierami jak i pojedyncze sztuki. Poniżej podaje linka abyście mogły zapoznać się z oferą.


Cena Box: 45,99 zł

Cena 1 lakier: 14,99 zł

Dostępność: drogeria.pl


Znacie te lakiery?

A może macie jakieś swoje faworyty.

No i koniecznie dajcie znać zawracacie uwagę na skład kosmetyków!

52 komentarze

Komentuj